ROUTE 66

29. července 2008 v 21:14 |  Zajimavá místa ve světě
MATKA CEST
,,Get Your Kicks on Route 66" ,,Pořádně se vodvaž na Route 66"
ROUTE 66 měří 2448 mil(1míle=1,6km),prochází 8 státy USA,také protíná mnoha velkými městy Chicago,Springfield,St.Louis,Oklahoma,Amarillo,Los Angeles...,vede i přes několik indiánských území-největším z nich je rezervace Navajů v Novém Mexiku.
ROUTE 66 vznikla ve 20.letech díky nutnosti rozšíření stávající dopravní sítě.Zejména na západě existovala do té doby jen nepřehledná změť cest,tratí,stezek a pěšin,vytvořených Indiány a bílými dobyvateli.ROUTE 66 se rychle stala americkou cestou číslo jedna.To,že spojovala východ se západem,přesně odpovídalo dávným touhám prvních osadníků putovat do neznámých končin Nového světa za lepším životem a za novou příležitostí.Říká se,že každý Američan alespoň jednou za svůj život cestoval po ROUTE 66.
V poli u cesty,jen pár mil od Amarilla,můžeme spatřit asi nejfotografovanější objekt na celé ROUTE 66-CADILLAC RANCH.Dílo,které v roce 1974 nechal postavit Texaský miliardář Stanley Marsh,je monumentálním holdem matce cest.
U Většiny starých benzinových pump už těžko doplníme pohonné hmoty,některé navždy zarůstají trávou,jiné jsou však udržovány a ošetřovány s velkou péčí.
Motely tu stojí mnoho desítek let,exteriér i interiér těchto motelů je plný nostalgie a vzpomínek na zašlé časy.Tlumené osvětlení a výborné jídlo nám rozhodně zpříjemní putování po ROUTE 66.
Tak příjemnou cestu za dobrodružstvím a...,,Get Your Kicks on ROUTE 66"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 corly corly | 30. července 2008 v 19:13 | Reagovat

To by byl zážitek se tam projet!:-)Ale v těch motelech bych nepřespala...jako z horroru...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama