Listopad 2009

Neonové Japonsko

29. listopadu 2009 v 11:26 World report
Tak tady bych určitě neusnul:-)

Dnešní ranní mlha

27. listopadu 2009 v 18:42 Počasí
Mlha je shluk nejjemnějších částeček vody,které se vznáší ve vzduchu a mohou výrazně omezit viditelnost.Mlha vzniká tehdy,když je vzduch hodně vlhký a povrch země studený.Podmínkou ovšem je,že nesmí být příliš větrno.Vítr by mlhu rozfoukal.
Říká se,že mlha znamená mráz v truhle.Toto pořekadlo lze vysvětlit dvěma způsoby.Může to znamenat konec zimy:mráz je zavřen do truhly.Nebo právě naopak.Mlha může oznamovat příchod mrazů.

Milford Sound

26. listopadu 2009 v 10:26 Zajimavá místa ve světě
Milford Sound
je fjord,který na jihovýchodním pobřeží novozélandského Jižního ostrova zasahuje 15 kilometrů hluboko do vnitrozemí.Je součástí Národního parku Fiordland a nese punc jednoho z nejkrásnějších míst Nového Zélandu.Probojoval se i mezi osmadvacet finalistů celosvětové ankety o sedm přírodních divů světa.
Půvab zálivu spočívá v závratně vysokých skalních stěnách,které jsou pokryté bohatým porostem deštného pralesa.Nejvyšší Mitre Peak sahá do výšky 1692 nad vodní hladinou.Obdobných vrcholů je tady víc a některé si tvarem vysloužily jména jako Lví hora nebo Slon.Na hladině pod svahy lze pak běžně zahlédnout tuleně,tučnáky a delfíny.
Milford Sound je zároveň velmi deštivé místo,kde může během 24 hodin spadnout až 250 milimetrů vody.Tyto srážky vytváří desítky dočastných vodopádů,z nichž některé jsou až tisíc metrů vysoké.Nadměrné deště mohou způsobit ještě jeden neobvyklý jev,který by se dal nazvat zelenou lavinou.Vodou nasáklá vegetace má totiž problém udržet se na strmých skalách a občas dojde k tomu,že se část zeleného koberce odtrhne.Holá nísta jsou pak dlouho dobu zřetelně vidět.

Středověké cestování

24. listopadu 2009 v 13:26 Všeobecné nevědomosti
Po celé období středověku se kromě zbožných poutníků vydávali na delší cesty za hranice domácího území pouze příslušníci vyhraněných profesionálních skupin.Mezi ty patřili zvláště kupci a přepravci,movitější studenti,toužící dosáhnout vzdělání na proslulých univerzitách,výtvarní umělci,pěvci....Ostatní lidé-od panovníků přes dvořany a diplomaty až po řadové vojáky-se poušteli do ciziny zpravidla jen pod tlakem vnějších okolností.Cestování ostatně nebylo ničím pohodlným ani bezpečným,na většinou nekvalitních cestách číhalo množství nástrach,v některých oblastech byli zcela běžným jevem ničeho se neštíticí lapkové.Urazit vzdálenost,kterou dnes v rychlých dopravních prostředcích překonáváme řádově v pouhých hodinách,trvalo před několika staletími ještě celé týdny.Cestovat ve středověku alespoň trochu důstojně a bezpečně znamenalo vynaložit nemalé finanční prostředky a obětovat značný čas na přípravu.Je zřejmé,že takový luxus si mohli dovolit jen příslušníci nejbohatší vrstvy.

Socha Svobody

23. listopadu 2009 v 10:40 Zajimavá místa ve světě
Symbolem,který převzala i celá Amerika,je zelenkavá socha Svobody v zálivu Upper Bay na skalnatém ostrůvku o rozloze asi pěti hektarů,který indiáni nazývali Minissais a který se nyní jmenuje podle sochy také Liberty Island.Kdysi zde bývala obranná pevnost,vybudovaná v roce 1811.
Socha vysoká 93 metrů byla také tím prvním,co z Nového světa viděly statisíce přistěhovalců a uprchlíků připlouvající na lodích do Ameriky za lepším životem.
Nevznikla ovšem v Americe,ale v Evropě.Ke stému výročí nezávislosti ji totiž Američanům darovali svobodymilovní Francouzi.

Bělka a Strelka

22. listopadu 2009 v 16:52 Vesmír
Než si do raket a kosmických lodí mohli poprvé sednout lidé,museli jim ukázat cestu zvířecí kosmonauti.
Jejich význam a přínost je obrovský.
19.srpna 1960 letěly do vesmíru na lodi Vostok Bělka a Strelka.
Let trvající 25 hodin byl navzdory problémům s orientačním systémem zakončen úspěšným přistáním.Bělka a Strelka,coby první živí tvorové navrátivší se z orbitálního letu,se staly skutečnými celebritami.Vystoupily na tiskové konferenci a ,,rozhovor"s nimi přineslo i Rádio Moskva.
Strelka přivedla v listopadu 1960 na svět několik štěňat a jedno z nich,Pušinku,dostala od Chruščeva Jacqueline Kennedyová.Něž byl ale pes vpuštěn do Bílého domu,byl bezpečnostními složkami důkladně zrentgenován a vyšetřen,zda nemá nějaká odposlouchávací zařízení.

Edguy - Land Of The Miracle

21. listopadu 2009 v 16:12

Večer na mě voláš a díváš se do mých očí
Někam mě táhneš a hypnotizuješ mě
Letíme na křídlech světel
Zdá se nám to jako sen a tak se pevně držíme

Do země zázraků
V zemi zázraků najdeme ten pravý důvod proč a jak létat....

Souhvězdí Ryb

19. listopadu 2009 v 18:22 Vesmír
Souhvězdí Ryb není na noční obloze přiliš dobře patrné.S odkazem na řeckou mytologií se v něm totiž skrývají hned dvě ryby,jejichž ocasy jsou k sobě svázané stuhou.
Většina vodních souhvězdí získala současné pojmenování teprve na úsvitu našeho letopočtu.Skupiny hvězd,které je tvoří,však dráždily fantazii starověkých civilizací již mnohem dřív.Příkladem mohou být Ryby,které stejně jako většina ostatních souhvězdí vděčí za svůj název řecké a římské mytologii.Místo nich by vám před téměř pěti tisíci lety ukázali mezopotámští astronomové na stejném místě spíš Vlaštovku.
Podle řeckých bájí se v ryby proměnili bohyně lásky Afrodita se synem Erosem,aby unikli strašlivému netvoru Tyfónovi.Tyfón na dvojici zaútočil z řeky Eufratu.Ve snaze uniknout na sebe dvojice vzala podobu ryb.Aby se však syn neztratil matce v řece,svázali se pomocí stuh připevněných k ocasům.Ryby jsou tedy v souhvězdí dvě a navíc jsou mezi nimi nataženy stuhy.Jejich konce jsou na nebi spojeny v místě,kde se nachází nejjasnější stálice souhvězdí označovaná jako Al Rischa.Jméno pochází z arabštiny a v překladu znamená,,uzel".

Podzim

18. listopadu 2009 v 8:07 Počasí
Podzim dovede být krásný...
Naše hloučel

Austrálie

16. listopadu 2009 v 22:04 Zajimavá místa ve světě
Každý světadíl je něčím neobvyklý a výjimečný.Nejmenší z nich,Austrálie,se však odlišuje ve všech směrech,a to až do krajností.Skoro nic tady není jako jinde-jako by patřila na jinou planetu nebo aspoň do jiného času.
Neobvyklá je už její odlehlost-ztracený kousek souše mezi Tichým a Indickým oceánem a ještě k tomu na jižní polokouli,která je na pevniny vůbec chudá.Když mořeplavci v 17.století objevovali nové země,našli už i malé ostrůvky rozlehlé Oceánie,ale existence velké jižní země nazývané Terra Australis-později Austrálie-jen tušili.
Velká osamocenost kontinentu je příčinou mnoha australských extrémů.Prapůvod její podivné polohy tkví v její neobvyklé geologické historii.Austrálie byla připoutaná k Antarktidě od temného času Země po miliardy let.Až teprve před 70 miliony let se od ní odlomila a v současnosti pomalu,,pluje"k severu.Od té doby je její osamocenost absolutní,a proto se také její životní formy vyvíjely podle svého.
Austrálie je fascinující zemí,která si podmaní každého,kdo sem zavítá.Ač je kontinentem nejmenším,přece jen je kontinentem a tomu také odpovídají vzdálenosti,které od sebe dělí jednotlivé zajimavé lokality.
Říká se že je Austrálie štastným kontinentem.Pouhých osmnáct milionů Australanů využívá bohatství celého kontinentu,který není tak vydrancovaný jako Afrika nebo Evropa.

Butchart zahrada Britská Kolumbie

15. listopadu 2009 v 22:06 Zajimavá místa ve světě
Butchart zahrada v Britské Kolumbii,je považována za jednu z nejkrásnějších na světě.
Rozprostírá se na ploše 50 akrů.Butchart zahrady jsou umístěny poblíž Vancouver.
Je to také jedna z nejstarších zahrad 1904

Vzkříšení

14. listopadu 2009 v 17:56 O mě
Ať ještě jednou slyším tvůj hlas
Ať ještě jednou tě vidím zas
Ať ještě jednou tě můžu obejmout

Ať ještě jednou hladím tvou tvář
Ať ještě jednou tě líbám
Ať ještě jednou tě můžu pozvednout

Ať ještě jednou mi můžeš psát
Ať ještě jednou mi můžeš lhát
Ať ještě jednou se vznášíš nademnou

Ať ještě jednou spolu můžem spát
Ať ještě jednou se můžem smát
Ať ještě jednou se můžem obejmout

Ať se splní moje snění
Ať se vrátí touha tvá
Ať ucítíš vše, co k tobě cítím já

Já chci tvý vzkříšení, já chci tvý políbení
Až bude karneval letní, tak se mi možná vrátíš

Podzim ve světě

12. listopadu 2009 v 18:18 Záhady a tajemno kolem nás
Finland
Francie-Versailles
Německo
Čína
Holandsko
Rusko
Rumunsko
Švédsko

Moje sbírka Pohlednic

10. listopadu 2009 v 23:06 O mě
Tak tohle je má velká sbírka pohlednic,zde na fotkách jsou moje nej nej,a je jich 550.

Thank You all that help me with my collection.I am very thankful and happy for it.

Dívka a kůn

9. listopadu 2009 v 23:38 Soutěž,kvízy
Vidíte na koni dívku?....určitě tam je,tak se pozorně koukejte.

Avebury

8. listopadu 2009 v 22:21 Zajimavá místa ve světě
Největší kamenný kruh na světě.
Stonehenge je sice nejznámějším kamenným kruhem,prvenství co do rozměrů však drží jiná anglická pravěká památka:kamenný prstenec u vesnice Avebury v hrabství Witshire.
Jeho stavba měla trvat celé půlstoletí a dokončena byla kolem roku 2500 př.n.l.Má průměr 427 metrů a rozkládá se na 11,5 hektarech okolní krajiny,tedy na ploše tak obrovské,že v jejim středu leží sama vesnice.Původně tu stálo až 800 kamenů,nyní jich najdeme sotva 180.
Jeden z kamenů,Ďáblovo křeslo,měl prý tu magickou moc,že kdo jej stokrát oběhne proti směru hodinových ručiček,může vyvolat ďábla.V 18.století se proto kruhy hromadně pokoušeli odstranit horliví vesničané-pro jejich,,nečistou a pohanskou symboliku"ale i z ryze prozaických důvodů:vadily jim při sklizni obilí.
S nejpravděpodobnějším vysvětlením této monumentální kompozice přišel britský archeolog Michael Dames,který ji považuje za obrovský přírodní amfieátr s celoročním kultovním a zíbavním provozem.S rozvíjejícím se zemědělstvím člověka doby bronzové země doslova fascinovala.Na programu tedy mohly být oslavy plodnosti země a jednotlivých ročních období,stejně jako kolové tance,hry svatby....
Přišel mě i ztohoto místa moc hezký pohled

Moskva letecky-nevšední pohledy

6. listopadu 2009 v 18:58 Zajimavá místa ve světě
Startujem:-)
Proletíme se nad Moskevským sídlíštěm
Nelíbí že?Poletíme raději na krásnější místa....
Podíváme se na Moskevské nádraží
Tak zase příště....


Růže

4. listopadu 2009 v 12:18 Soutěž,kvízy
Když se pozorně podíváte na tuhle rozkvetlou růži,uvidíte v ní ukryté zvíře...vidíte?Moc krásné

November

3. listopadu 2009 v 10:22 Kam kráčíš....
Zajít daleko je možné jen tehdy,nevíme-li,kam vede cesta.
A man never rises higher than when he does not know whither his path can still lead him.
Oliver Cromwell