Šílený plynař

15. března 2010 v 17:14 |  Záhady a tajemno kolem nás
Na konci léta 1944 bylo americké městečko Mattoon ve státě Illiois postiženo záhadnou nemocí.Domnělou příčinou byla jakási neviditelná látka,již jedna z obětí připisovala,,odporný sladký zápach"a jež byla schopna vyvovat paralýzu.V jednom případě viděl manžel oběti,že za oknem ložnice stojí nějaký cizí muž.Byl ,,vysoký,v černém obleku,na hlavě měl naraženou těsně přiléhavou čapku".Manžel začal cizince pronásledovat,ale nechytil ho.
Takových událostí se odehrálo několik,až o nich začaly referovat mistní noviny Mattoon Daily Journal-Gazette.Pisatel bombastického článku vyjádřil domněnku,že mattoonskou tragédii má na svědomí nějaký maniak.Výsledek neměl daleko k davové hysterii,protože brzy byly hlášeny další plynové útoky.Obyvatelé Mattoonu popisovali,že těsně předtím,než se do místnosti vlinul pach způsobující fyzický šok,nevolnost,ochrnutí,zánět úst a krku a otok tváří,viděli za okny svých příbytků jakéhosi tuláka.Policie rozjela zoufalé pátrání po osobě,jíž se nyní začalo říkat Šílený plynař.Objevila nejednoznačné fyzické důkazy včetně stop a univerzálního klíče,které za sebou zřejmě zanechal útočník.
Útoky pokračovaly dál,někdy se odehrály až dva nebo tři za jedinou noc.Policejní šéf nakonec prohlásil:nemáme jediný důkaz,který by potvrzoval příběhy,které tu kolují.Poslední hlášení o útoku Šíleného plynaře přišlo následující den.Svědek popsal útočníka jako ,,ženu oblečenou v mužských šatech".Oběť a její syn pak našli pod okny ložnice stopy střevíčků s vysokými podpatky.Policie věc odmítala vyšetřovat.Teorie,které se pokoušely o vysvětlení mattoonské epizody,zahrnovaly i zásah mimozemských bytostí,podle jiných mohlo jít o šprýmaře se zvrhlým smyslem pro černý humor.Bulvární list Chicago Herald-American tvrdil,že za to může nějaký lidoop.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 15. března 2010 v 17:24 | Reagovat

Tak lidoopa bych nepodezírala, ale je hrozně divné, že se toho člověka nepodařilo chytit. V té době bych nechtěla mít okna bytu nízko u země. 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama