Červen 2010

Pavol Habera -je to vo hviezdach

30. června 2010 v 20:13 Hudba
S textem si rozumím....a i písnička stojí za to.

Postřehy z Zoo Vyškov

27. června 2010 v 22:36 Zvířata
Pár foteček z Zoo vyškov
Docela mě překvapilo jak je Zoo celkém velká a pěkně upravená...no již jsem tam byl dávno.
www.zbynkuv.blog.cz
Nosálové mají pěkný byteček:-)
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
Říká se,že Labuť je zamilovaná pouze jednou.........ale navěky
www.zbynkuv.blog.cz
a na závěr pár Kůzlátek
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz

Vyškov

25. června 2010 v 13:56 česká města,městečka
Včera jsem vycestoval do menšího městečka Vyškov
www.zbynkuv.blog.cz
Vyškov je okresní město 27 km východně od Brna.Leží téměř uprostřed Moravy na rozhraní Drahanské vrchoviny při řece Hané v nadmořské výšce 254 m.n.m.,je jedním z hraničních měst regiónu Haná.
Jeho historické jádro je městkou památkovou zónou.Býval nazýván "Moravské Versailles"nebo také "Hanácké Versailles"
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
Nechybí tady ani romantické zákoutí....
www.zbynkuv.blog.cz
Kostel
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz

V trávě

23. června 2010 v 9:39 Úsměv
Asi tak vidí broučci,mravenci.....
www.zbynkuv.blog.cz
V trávě je hej:-)
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz

Pirlo vs Slovensko

22. června 2010 v 14:56 Úsměv
www.zbynkuv.blog.cz
Italové si na zápas se Slováky věřili natolik,že se rozhodli strávit zápas v baru s tím,že bude stačit,když za ně nastoupí odpočatý Pirlo.A tak popíjelí,ve 4 minutě přijde SMS:Pirlo-1:0.Spokojeně paří,ale zprávy o navyšování skóre nikde.V 85 minutě naopak přijde ledová sprcha-1:1!Rychle běží na stadion,ale už je po zápase:Slováci dali v nastavení druhý gól a postoupili!Vběhnou do šatny,kde sedí Pirlo s hlavou v dlaních.,,Co se stalo?Jak jsi mohl prohrát?!"vletí na něj.,,Sorry,kluci normálně bych je udělal,ale ten debil rozhočí mě ve 13.minutě vyloučil!"

Smrtící vzteklina

20. června 2010 v 10:36 Zvířata
www.zbynkuv.blog.cz
O málokteré nemoci existují tak staré záznamy jako právě o vzteklině.V podobě maleb se objevují již před 5000 lety.Starý Egypt zpodobňuje,,vzteklé"lidi či psy na nejedné fresce.Kolem roku 2300 před naším letopočtem vznikají první písemné zmínky v Babyloně.Vzteklina drtí i antiku,právě tehdy dostává názvy použivané dodnes-řecké lyssa (od ,,lud"-násilí) či od Římanů latinské rabies (páchat násilí).
Léčba mučením
V 1.století našeho letopočtu římský lékař Aulus Cornelius Celsus ( 25 př.n.l.)popisuje projevy nemoci u člověka  a správně stanovuje její příčinu-kousnutí nemocným psem.Ovšem léčba,kterou doporučuje,by dnes již takové ovace nesklidila-ránu vypaluje doběla rozžhaveným železem a noří postiženého do studené vody.Toto trýznění přetrvává až do 18.století,samozřejmě bezúspěšně.Průběžně je proto patřičně vylepšováno o další lahůdky-desinfekci kyselinou dusičnou a konzumaci jater vzteklého psa,račích očí nebo kohoutích mozků či hřebíčků.
Nad vzteklinou zvítězil Louis Pasteur
www.zbynkuv.blog.cz
Roku 1546 italský lékař a filozof Girolamo Fracastoro (1478-1553) seriozně popisuje průběh vztekliny i způsob přenosu,jde však jen o výkřik do prázdna.Lidstvo si musí počkat až na konec 19.století a francouzského lékaře a biologa Louise Pasteura (1822-1895)a jeho největší objev-vakcínu proti vzteklině.
2004 U nás už jsme na ni vyzráli.
V 19.století připadá v Čechách 86%případů vztekliny u zvířat na psy.V období 1919-1937 je již téměř 25 000 nakažených osob léčebně očkováno v Pasteurově ústavu v Praze.V roce 1953 je zavedeno povinné očkování psů a viru nezbývá než se přestěhovat do volné přírody.K poslednímu prokázanému nakažení člověka vzteklinou u nás došlo v 60.letech 20.století na Kroměřížku.O dvacet let později však kosí epidemie liščí vztekliny téměř celé území.Od roku 1989 je liškám každoročně předkládána vakcína,a to ve vonné návnadě z rybího tuku.Když nakonec není po několik let za sebou hlášen jediný případ nákazy,Česká republika se v roce 2004 řadí mezi,,rabies free country"-země bez vztekliny.

Japonsko

17. června 2010 v 9:37 Zajimavá místa ve světě
www.zbynkuv.blog.cz
Japonsko je čtvrtou největší ostrovní zemí a izolovanost vodami Tichého oceánu hrála v jeho historii obrovskou roli.Díky ní se vyvinula kultura,která sice mnohé převzala odjinud (zejména z číny,později ze západních zemí a po 2 .světové válce z USA.
Stejně jako bylo Japonsko po dlouhou dobu své historie okouzleno okolním světem,je zbytek světa stále do značné míry okouzlen Japonskem.
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
Cilevědomost a houževnatost dělá z Japonců národ,který vzbuzuje respekt.
Od 50.let minulého století Japonsko,,zbrojí"především na poli domácí ekonomiky.Země navázala na závěr 19.století,kdy byl ze západu přejat koncept tržního kapitalismu.Japonci studovali v cizině a cizinci byli najímáni,aby je učili i doma.Už tehdy Japonsko stanulo v čele asijského pokroku a poválečné období nenechalo nikoho na pochybách,že z této pozice nemíní ustoupit.
Zrodil se japonský ekonomický zázrak,který byl koncem minulého století zbržděn,ale od roku 2005 opět nabírá na síle.
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
Na většině území je počasí mírné se čtyřmi ročními obdobimi.Výjimkou jsou mnohem chladnější ostrov Hokkaidó a naopak subtropický regio Okinawa.Prší po celý rok,ale zejména v červnu a červenci.
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
Demografové odhadují,že při zachování součastného trendu bude mít Japonsko v roce 2050 jen kolem sto miliónů obyvatel ( dnes cca 127 miliónů) a v roce 2100 pouze 64 miliónů.To otevírá mnoho sociálních otázek a obav o budoucnosti země,jejíž historie je podle tradice přes dvě a půl tisíceletí stará.Japonci hodlají tuto výzvu přijmout se svojí příslovečnou zarputilostí.
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
Japonská přísloví:
Básníci znají i krajiny, kde nikdy nebyli.

Přehnaná zdvořilost se stává urážkou.

V trpělivosti a harmonii je skutečná síla.

Mám rád.....

16. června 2010 v 0:01 O mě


Mám rád
Na prvním místě rodiče,maminku,tatínka,Corlynku,Ajdinku:-)
Svého anděla strážního,moje talismany,město Kutná Hora,kašnu,cestování,vlaky.

Velké letní bouřky,sněžení,jaro,léto,zima,sněhové vločky,kapky deště.Vánoce,svátky,narozeniny.Přírodu,lesy,zvířata.

Knížky,časopis čtyřlístek,cestovatelské časopisy,odpolední káva,brumlíky,pepsi,coca cola ve skle,heřmánkový čaj,řízek,hranolky,těstoviny,bonbóny klokánky,mléčná čokoláda,kofila,sladkosti...

Tv eurosport,Hbo,sportovní pořady.Hokej,fotbal,cyklistika,tour de franc....
Svou hudbu,můj mobil.

Být chvíli sám,být zamilovanej,své lásky,úsměvy
Své sny,cíle,svou práci,své přátele,pohlednice ve své schránce,příjemná překvapení.
Tento blog,nové komentáře.Země o kterých sním Island,Aljašku,Finsko.
Život,který vždycky stojí za to ho mít rád......

Sním o dálkách o nebi plné hvězd,sním o Tobě seš plná krásnej cest....
www.zbynkuv.blog.cz


Není hezčích pohádek, než jsou ty, které píše sám život.
Hans Christian Andersen.Okouzlení duhou

12. června 2010 v 18:43 Všeobecné nevědomosti


www.zbynkuv.blog.cz
Bájí a mýtů,kde se objevuje duha,je celá řada.
V norské mytologii spojuje duhový most Bifröst Zemi s Asgardem,domovem bohů.Tento most do nebe je dosažitelný pouze dobrým nebo ctnostným.
Řecká Iris,dcera bohů Electry a Thaumáse,oděná do duhových šatů,je poslem bohů a létá na zlatých křídlech.V řeckých bájích nosí mír a štestí.
V hinduistických mýtech se objevuje jako nebeský luk boha hromu a války Indry.
Buddhisté věří,že duha je nejvyšší dosažitelné před dosažením nirvány,kde zanikají touhy a vědomí.
Pro australské kmeny má duha podobu obrovského hada,žijícího na obloze nebo na zemi.Vidí v něm stvořitele světa a všech bytostí.
Podle Bible se pak duha objevuje během biblické potopy světa jako znamení smlouvy mezi Bohem a veškerým živým tvorstvem.

Jižní Afrika

10. června 2010 v 18:32 Zajimavá místa ve světě
Proletíme se nad zemí,kde od 11.června do 11.července se uskuteční MS ve Fotbale.

Johannesburg hlavní město v Jižní Africe
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz

Pevnost Amber Fort

7. června 2010 v 14:51 Zajimavá místa ve světě
www.zbynkuv.blog.cz
Pevnost Amber Fort se nachází asi deset kilometrů od Džajpuru,jenž je hlavním městem indického státu Rádžasthán.Název této monumentální stavby se dá přeložit jako Jantarová nebo žlutá pevnost.Původní název je ovšem Amer,přičemž toto slova nemá s barvou nic společného.Stavba navíc není žlutá,neboť je postavena z červeného a bílého pískovce.S budováním se začalo v roce 1592 za vlády rádži Man Singha I.
www.zbynkuv.blog.cz
Vnější vzhled stavby,na níž zub času za dobu více než čtyř století přece jen znatelně zapracoval,asi v návštěvnících nevzbudí naději,že její vnutřní části najdou vyzdobené a udržované.Stěny a stropy jsou zdobeny nádhernými dřevořezbami,které zobrazují lovecké scény a dokumentují život někdejších vládců.
www.zbynkuv.blog.cz
Stavba zkrátka nezapře,že nebývala jen pevností,ale také palácovým komplexem.V rámci opevněných zdí se nacházely čtyři části,které jsou dodnes vzájemně spojeny širokými schodišti.V širším měřítku je součástí komplexu také pevnost Jaigarh,jež se nachází na kopci nad Amber Fort.Obě pevnosti jsou spojeny opevněnými cestami,které připomínají velkou čínskou zeď.
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz

Bhútán

4. června 2010 v 10:20 Zajimavá místa ve světě
Malé království se řídí neotřelou myšlenkou a snaží se vstoupit do moderního světa,aniž by ztratilo svou duši.
www.zbynkuv.blog.cz
Déle než tisíc let přežívala malá říše,nazývaná místními obyvateli Drukjul, ,,země hromového draka",ve skvělé izolaci.Území o velikosti Švýcarska je vklíněné mezi dva obry Indii a Čínu.Georafická poloha i záměrná politika uzavřely zemi před vnějším světem,a tak až do 60.let tu neměli žádné silnice,elektřinu,motorová vozidla,telefony ani poštu.I dnes zdejší fascinující krajina připomíná místo,na které zapoměl čas.
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
Starobylé chrámy jsou usazené vysoko na skalních stěnách zahalených mlhou.Nepřemožené posvátné horské štíty se tyčí nad průzračnými řekami a nedotčenými lesy.Laskavý panovník spolu s jednou ze svých čtyř žen (jsou to čtyři sestry)žije v budově připomínající roubenou horskou chatu.Nelze se divit,že návštevníci nemohou odolat a nazývají Bhútán poslední Šangri-la.
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
V předvečer millenia,v roce 1999,získali Bhútánci jako poslední na světě přístup k televizi.(Internet začal zvolna přicházet v témže roce.)Ve městě zavládla euforie,když svět v celé své přezdobené slávě vstoupil do obchodů a obývacích pokojů.Pootevření Pandořiny skříňky však vyvolalo obavy.Co se stane,když izolovaná,hluboce konzervativní společnost je náhle vystavena pohledu na rappere nebo na soutěže světové zápasnické federace?Takové otázky jsou zvlášť závažné ve zranitelné zemi s 635 000 obyvatel,z nichž polovina je mladší 22 let.
www.zbynkuv.blog.cz

June 2

2. června 2010 v 9:37 Kam kráčíš....
www.zbynkuv.blog.cz
Slunce nás potěší, déšť nás osvěží, vítr nás povzbudí, sníh nás rozradostní. Ve skutečnosti neexistuje špatné počasí, jsou jen různé druhy dobrého počasí.
 John Ruskin

1 Červen Den Dětí:-)

1. června 2010 v 9:05 O mě
Dnes je 1 červen,svátek všech dětí:-)Také jsem byl takové malé roztomilé dítě:-))tedy vlastně jsem stále:-)
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
Já s Corlynkou:.-)
www.zbynkuv.blog.cz
S babičkou....
www.zbynkuv.blog.cz
Tak všem dětem a zvláště těm dospělým krásný den:-)
www.zbynkuv.blog.cz