Listopad 2010

Grande Dixence

26. listopadu 2010 v 14:39 Zajimavá místa ve světě
www.zbynkuv.blog.cz
Každá země má své nej a Švýcarsko v tom nijak nezaostává.
Grande Dixence,monumentální stavitelské dílo a zázrak moderní technologie,leží v kantonu Valais.S výší 285 m by do svých útrob schovalo téměř celou Eiffelovu věž.Betonová hráz držící vodní živel o objemu 400 milionů m3 se táhne v délce 700 m a u základny je široká neuvěřitelných 200 m!Se svou hmotností 15 milionů tun je těžší než Cheopsova pyramida a v této betonové mase se vlní na 32km obslužných tunelů a šachet.I přes tak obrovské vodní dílo,sloužící k ekologické výrobě elektrické energie,nebyla okolní příroda zničena.Naopak,přehrada úžasně zapadá do okolní krajiny,kterou její provozovatel důsledne monitoruje a o níž se s maximální,,švýcarskou"pečlivostí stará.
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz

Elán

24. listopadu 2010 v 12:35 Hudba

Procházka Kutnou Horou

21. listopadu 2010 v 16:09 česká města,městečka
Procházka městem,které je památkou UNESCO,je mimořádným zážitkem,a já vás díky mojím fotkám na takovou procházku pozvu.
Začneme u jednoho z nejkrásnějších gotických domů v Čechách zvaný Kamenný dům s bohatě zdobeným průčelím z konce 15.století.
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
Odtud se dostaneme na Rejskovo náměstí,stojí tu skvostná Kamenná kašna,bohatě zdobená pozdně gotická práce Matěje Rejska z roku 1495.
www.zbynkuv.blog.cz
O kousek dál vlevo je barokní kostel sv.Jana Nepomuckého cenná architektura z let 1734-1753 od Františka Maxmiliána Kaňky a Kiliána Ignáce Dientzenhofera s neméně cennou uměleckou výzdobou.
www.zbynkuv.blog.cz
Barborskou ulicí,kolem galerie barokních soch a dlouhého průčelí barokní jezuitské koleje,dojedeme k nejkrásnější kutnohorské památce-monumentálnímu hornickému chrámu sv.Barbory,budovanému od roku 1388 do roku 1547.
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
Výhled na město je opravdu moc krásný,tak ať už je Jaro,a já mohu Kutnou Horu opět navštívit....
www.zbynkuv.blog.cz

Počítače

18. listopadu 2010 v 21:12 věřte nevěřte :-)
Počítač je neomylný,rádi říkají zastánci umělé inteligence.Pravda,počítač chybu udělá obvykle tehdy,když ho k tomu ponoukají lidé,kteří jej obsluhují či programují.
www.zbynkuv.blog.cz
Počítače mohou mít smysl i pro humor.Představte si,že sedíte doma,najednou zazvoní pošťák a předá vám doporučené psaní.Nic netuše jej otevřete a z obálky na vás vybafne obvinění z vraždy.I odolní lidé v takové chvíli pocítí slabost na srdci....
V roce 1989 se poněkud pobláznil jeden počítač,který sloužil francouzské justici.Na základě jeho údajů byla 40 000 Pařížanům rozeslána obvinění z trestných činů.A ne ledajakých.Vraždy,únosy,obchod s drogami,organizovaná prostituce.Z toho všeho byli obviněni naprosto nevinní lidé.Francouzská úřední místa se pak dlouho omlouvala a onen počítač byl po zásluze potrestán-došlo k jeho přeinstalaci

vyhrává každý

www.zbynkuv.blog.cz
Omyly z oblasti počítačů mohou mít i komický nádech,ovšem i zde bývají tragické konce.Řada společností se snaží potenciální zákazníky nalákat na různé možné i nemožné soutěže.Zvlášť oblíbený je tento druh marketingu mezi výrobci nápojů.I jednoho krásného dne si manažeři filipínské pobočky Pepsi usmysleli,že takovou soutěž uspořádají.Rozjeli masivní kampaň,Pepsi na Filipínce mrkala ze všech nároží a hlavní cenou měl být v přepočtu milion korun.Stačilo jediné-najít pod víčkem magické číslo 349.
Jenže,co čert nechtěl.Ono číslo se mělo objevit pod jediným víčkem.Ale počítačové čipy nejspíše vyspávaly kocovinu,protože číslo 349 se objevilo pod 800 000 víčky.Řada Filipínců začala jásat v domnění,že právě oni jsou těmi šťastnými výherci.Brzy však přišlo procitnutí.Pepsi nabídla,že výhercům vyplatí alespoň dvacet dolarů,což se horkokrevným obyvatelům Filipín pranic nelíbilo.Rozzuřený dav dokonce zaútočil na výrobnu Pepsi.Během nepokojů přišli o život dva lidé.A pepsi nakonec musela sáhnout hluboko do svých finančních rezerv,když po serii soudních pří vyplatila jako odškodné miliony dolarů....
www.zbynkuv.blog.cz
(NE)SLAVNÉ VÝROKY
Všechno,co mohlo být vynalezeno již vynalezeno bylo.
Charles H,Duell,komisař Amerického patentového úřadu,1899

Myslím,že na celosvětovém trhu je místo pro asi pět počítačů.
Thomas Watson,ředitel INM 1943

Ale...k čemu je to dobré?
Jeden z inženýrů Advance Computing Systems IBM 1968

Není důvod,aby kdokoliv chtěl mít počítač doma
Ken Olson,prezident a ředitel DEC 1977

Počítače jsou zbytečné.Dokážou nám pouze dávat odpovědi.
Pablo Picasso,výtvarník.

Medojed Kapský

14. listopadu 2010 v 17:47 Zvířata
www.zbynkuv.blog.cz
Guinnessova kniha rekordů medojeda kapského označuje za nejnebojácnejší zvíře.Je agresivní,dravý,inteligentní.Při délce těla do 90 cm a ocasu do 30 cm má hmotnost maximálně 15 kg.Na poměrně krátkých předních nohách vidíme dlouhé,až čtycentimetrové drápy.Žije v Africe,na savanách,ale i v lesích a skalnatých oblastech.Vyskytuje se i v Indii,Nepálu,na Středním východě,v Kazachstánu a Afgánistánu.Největší pochoutkou je pro ně med,ale jde o všežravce-pochutná si na různých plodech,hlízách,vejcích,na malých obratlovcích i bezobratlých.
Loví ptáky,ptáky,plazy i savce.Přemůže i mnohem větší savce a hady větší,než je sám.Nebojí se ani jedovatých hadů včetně mamby.
www.zbynkuv.blog.cz
Existují i svědectví,že zaútočí na automobily,a i lidi.Většinou však žije tiše a osaměle.Jako spíše noční tvor den prospí pod zemí a na lov se za denního světla vydává,jen když má velký hlad.
www.zbynkuv.blog.cz

V lese Velkého Kosíře

12. listopadu 2010 v 13:30 Tajemná místa v Čr
V lese Velkého Kosíře"moravského Mont Blancu"je krásně za každého ročního období.
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
Velký Kosíř
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
V lesích může být i strašidelně tajemno....
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz

Pouštení Draků

9. listopadu 2010 v 19:58 Všeobecné nevědomosti
www.zbynkuv.blog.cz
Prastará tradice pouštení draků se zrodila v Číně asi před 3000 lety.Původně to ale zdaleka nebyla pouze zábava,jak je tomu dnes.Symbolický drak vypuštěný nad pole měl rolníkům zaručit dobrou úrodu.Jeho úkolem bylo zajistit dostatek vláhy a také odehnat škůdce,kteří by chtěli úrodu zničit.Draci se v té době vyráběli z bambusu a hedvábí.
V Japonsku,kam se pouštění draků rozšířilo z Číny až o 2000 let později,měl drak kromě dobré úrody zajišťovat také zdraví dětí v rodině.Na japonský den dětí,který se také nazývá Svátek chlapců,tak dodnes Japonci vypouštejí 5.května nad své domy malované hedvábné draky v podobě kaprů.Kapři dávají chlapcům sílu a odvahu,,plout proti proudu".
V českých zemích se podzimní pouštění draků rozšířilo mezi obyčejným lidem až koncem 19.století.Do té doby si tuto kratochvíli mohla dovolit jen šlechta.Papír byl totiž velmi drahým materiálem,který nebyl jen tak k dostání.Děti se tak mohly začít s draky prohánět po poli až po zavedení velkovýroby papíru v továrnách.
A proč se u nás draci pouští jen na podzim?Tento zvyk se nezrodil jen kvůli tomu,že na podzim víc fouká vítr.Na jaře a v létě totiž musely venkovské děti pomáhat svým rodičům na polích.Když se ale úroda sklidila,měly děti konečně trochu času na hraní.
www.zbynkuv.blog.cz

Na posedu

7. listopadu 2010 v 11:38 Kuriozity a zajimavosti
Při toulkách lesem jsem objevil pěkný posed pro myslivce,a samozřejmě jsem ho musel vyzkoušet jako malou rozhlednu do okolí.
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
www.zbynkuv.blog.cz
A Corly byla tak malíčká...
www.zbynkuv.blog.cz

Luboš Odháněl

5. listopadu 2010 v 17:02 Hudba
Krásný poslech,a celý víkend.
www.zbynkuv.blog.cz

Zvířata

2. listopadu 2010 v 17:12 Úsměv
Pro humor jsou jako dělaná.Dostávají lidské vlastnosti,podvádějí,přechytračí,pobaví....
www.zbynkuv.blog.cz
Potkají se na hranici Ajda a Polský pes.
Ajda se ptá:,,kam jdeš?
Polský pes na to:,,Jdu se k vám nažrat.A ty?
Ajda,,Jdu si k vám zaštekat!...
www.zbynkuv.blog.cz
Zvířata jela na dovolenou a chovala se jako lidé:lišák jel s milenkou,osel jel s manželkou a vůl s celou rodinou...
www.zbynkuv.blog.cz
Medvěd se rozhodl emigrovat.U hranic potká zajíce a ten ho uprosí,ať ho vezme s sebou.Medvěd váhá,ale nakonec ho strčí do náprsní kapsy.Na hranicích se ho ptají,kam jde.
,,Mám pozvání od kámoše z Německa,"odpoví medvěd.
,,A máte něco k proclení?"
,,Ne říká medvěd.
,,A co máte v náprsní kapse?
Medvěd se přes ní mocně plácne a praví:Ale,to je jen fotka zajíce.

Před obchodem s potravinami je dlouhá fronta,zvířátka netrpělivě čekají,až otevřou.Najednou přihopká králík,všechny předběhne a hrne se ke dveřím.Jak to vidí medvěd,naštve se,popadne ho a vyhodí až na konec fronty.Za chvíli vidí králíka znovu,jak se snaží dostat dopředu.Zase ho vyhodí na konec fronty.Když králika vyhodí už potřetí,ten si pro sebe zamumlá:,,Já snad dneska ani neotevřu!

November 2

1. listopadu 2010 v 9:34 Kam kráčíš....
www.zbynkuv.blog.cz
Žena je jako stín-běžíš za ní,utíká,utíkáš od ní,běží za tebou.