Srpen 2011

Noční Zlaté Hory

30. srpna 2011 v 16:05 Kouzelné pohledy
Noční Zlaté Hory mají své neobyčejné kouzlo a tajemno.

Za Zlatem do Zlatých Hor

28. srpna 2011 v 11:35 česká města,městečka
Město Zlaté Hory,dříve Zuckmantel,a jeho okolí jsou historicky nejvýznamnější lokalitou výskytu zlata ve Slezku.Bylo založeno v roce 1224 a jeho historie je spjata s těžbou zlata a hornickou činností.Největšího rozmachu dosáhla těžba v 16.stoletím,kdy byly na dole Měkký cech nalezeny v letech 1590 a 1591 valouny ryzího zlata v křemenu o váze 1385 g a 1780 g.Následovalo období úpadku těžby a následné pokusy o její obnovení již nikdy nedosáhly dřívější úrovně.Na konci 80.let je těženo i polymetalické ložisko se zlatem,ovšem po roce 1989 jde zlatohorské hornictví do útlumu a po roce 1993 končí...
Farní Kostel Nanebevzetí Panny Marie
Městké muzeum
Radnice
Dětská léčebna Edel
Rozhledna Biskupská Kupa hlídající město
Město Zlaté Hory jsou opravdu krásné,pokud se budete koukat pozorně možná tady potkáte pravého zlatokopaUsmívající se sympaťáka který se s vámi rád vyfotí.

Hrad Kolštejn

22. srpna 2011 v 13:46 České hrady a zámky
Hrad Kolštejn byl vybudován ve 13. století rodem Wustenhube při zemské stezce z Moravy do Slezska. Díky své poloze hrál důležitou roli a v jeho vlastnictví se střídali významné šlechtické rody. Svou konečnou podobu výtečně opevněného a stěží dobyvatelného středověkého hradu získal Kolštejn zřejmě za Pánů ze Zvole, za česko-uherských válek nejvýznamnějších severomoravských spojenců uherského krále Matyáše a protivníků spojenců Jiřího z Poděbrad Tunklů z Brníčka. Dosud je patrná jeho tehdejší dispozice: obvodní hradní zeď, zbytky hradního paláce na západní straně a velká věž na plošince nad údolím, později bohužel značně přestavěná.

V 16. století začali s přestavbou hradu do podoby pohodlného renesančního sídla Žerotínové, poté pokračovali v přestavbě Pánové z Vrbna. Svůj význam a postavení ztratil zámek v 18. století, kdy byl součástí vlastnictví Lichtenštejnů.

Uvnitř to vypadá jinak než jsme na hradách,zámcích zvyklí...
Květiny pro zámeckou paní

Branná

20. srpna 2011 v 13:59 česká města,městečka
Na skalním ostrohu,vysoko nad údolím říčky Branné,ční zbytky kolštejnského hradu,který střežil původní cestu z Moravy do Slezka.V obci Branná se nachází zřícenina gotického hradu Kolštejn s nádherným výhledem do okolí a polozřícenina stejnojmenného renesančního zámku-jednohu z nejvýše položených v českých zemích vůbec.
Kostel sv.Michaela
Malé náměstíčko
Oblíbený panáček
Pohled na Brannou

Let nad Amerikou

13. srpna 2011 v 9:37 Zajimavá místa ve světě
Chce to jen hlavně nemít závrať.....
New York

Central park v New Yorku

Las Vegas

San-Francisco

West Virginia

Florida

Las Vegas-Nevada

Virginie

Yellowstone


Carnivale

6. srpna 2011 v 16:45 filmové okénko
Strhující drama odehrávající se ve 30. letech v poušti Velkých rovin.
1934. Pouštní kraj Velkých rovin v Oklahomě. Tohle je poslední velký magický věk. V čase obrovských písečných bouří, děsivého sucha, záplav a epidemií - znamení božího hněvu a předpovědí Apokalypsy - začíná konečné účtování mezi dobrem a zlem. Bitva se odehrává v samém srdci říše zvaná Amerika. A až skončí, lidstvo navždy pochopí, proč se stal zázrak. Dvanáct dílů tohoto dramatického seriálu se odehrává při putování cirkusu pouštní krajinou v Oklahomě a sleduje osudy tajemného osmnáctiletého uprchlíka se skrytými schopnostmi a charismatického misionáře, jejichž cesty se zkříží. Je to doba, kdy je zlo na vzestupu po celém světě, protože velká ekonomická i sociální krize napáchala nenapravitelné škody. Po matčině smrti se Ben Hawkinson, který utekl od gangu, hledaného pro vraždu, přidá k cirkusu. Vede jej tajemný impresário zvaný "Šéf". Ve společnosti vyděděnců Hawkins náhodou objeví své nadpřirozené schopnosti. Mezitím je metodista Justin Crowe, pastor v kalifornském městečku Mitern, sužován apokalyptickými sny a vizemi. On sám také vládne dlouho potlačovanými mimořádnými schopnostmi. Ben a bratr Justin, oba vytrženi ze svých životů, zjišťují, že svět, který znali, je znovu uvržen do pradávného konfliktu mezi Světlem a Temnotou a oni jsou v této bitvě hlavními hráči.

Invaze pavouků na stromech v Pakistánu

4. srpna 2011 v 12:45 Kuriozity a zajimavosti
Tak tohle se často nevidí,a jsem opravdu moc rád,že to v našich končinách doufám ani neuvidím....
V Pakistánu došlo k masové invazi pavoků

Záplavy ovlivnila životy milionů lidí a nejen jich,prchající před povodni,byly pavouci nuceni vylézt na několik stromů v oblasti,tam zůstat a plést jejich silnou síť...

Mělo to jeden pozitivní dopad,snížila se malárie-smrtelné onemocnění přenášející komáry.

August 3

1. srpna 2011 v 11:11 Kam kráčíš....
Přátelství je jen nejhezčí vyjádření nekonečna...