Září 2011

Scorpions-dreamer

29. září 2011 v 9:48 Hudba
Přeji pěkný poslech...-)

Kozí Hrádek

26. září 2011 v 11:58 Kouzelné pohledy
Kozí hrádek patří k jedné ze tří skalnatých dominant města Mikulova.
Na vrcholu Kozího vrchu byla v 15. století vybudována dvoupatrová dělostřelecká věž s ochozem, prolomená střílnami. Vybudování této věže přispělo ke zlepšení obranné techniky Mikulova, zejména mikulovského hradu (dnešního zámku), který tímto získal velmi dobré obranné schopnosti nejen u nás, ale i v rámci střední Evropy. Dodnes se dochovalo toto pozdně gotické předsunuté opevnění s břitem.
Kozí hrádek tak zůstává mimořádným stavebním dílem patřícím do součásti mikulovského stavebního jádra.

Mikulovský Zámek

21. září 2011 v 19:40 České hrady a zámky
Jeden z nejmalebnějších moravských zámků,vzniklý renesanční přestavbou hradu postaveného ve 13.století.
Přemysl Otakar I. dal na Zámeckém vrchu postavit mohutný kamenný hrad, aby střežil neklidnou hranici s Rakouskem. Od poloviny 13. století jej po tři staletí budovali Liechtensteinové. S Dietrichsteiny po r. 1575 přišla do Mikulova doba renesance a kardinál František Dietrichstein nechal hrad v letech 1611-18 přestavět na výstavný zámek, odpovídající potřebám bydlení časně barokního kavalíra, v němž nechybělo ani divadlo. Závěr třicetileté války přinesl švédské rabování, ale ještě větší zhoubu znamenal požár, který v roce 1719 spolu se židovskou čtvrtí zničil i velkou část zámku. Po své barokní přestavbě se zámek několikrát stal dějištěm významných mírových jednání, u kterých nechyběly ani takové evropské veličiny, jako byl Napoleon Bonaparte nebo Otto von Bismarck. Poslední velkou katastrofou byl požár, který vypukl na konci 2. světové války. Od stržení zámek zachránilo odhodlání mikulovských obyvatel i skutečnost, že odstranění trosek zámeckých budov by bylo nákladnější než jeho oprava. Dnes v zámku sídlí Regionální muzeum Mikulov.
Nechybí ani romantické zákoutí....
Při západu slunce

Noční Mikulov

19. září 2011 v 15:40 česká města,městečka
Své kouzlo neztratil Mikulov ani později večer....ba naopak:-)

Mikulov

16. září 2011 v 18:07 česká města,městečka
Město Mikulov s památkovou rezervací,barokním zámkem,renesančním náměstím a starobylou židovskou čtvrtí bývá nazýváno městem památek.
Dietrichsteinská hrobka
Kozí Hrádek
Zámek Mikulov
Romantické zákoutí
Svatý kopeček
Mimořádné přírodní,historické a architektonické památky v kombinací s příznivým teplým podnebím vinařského kraje zde vytvářejí příjemnou jižanskou atmosféru,jakou možná znáte z přímořských destinací jižní Evropy.

Metalinda

12. září 2011 v 14:36 Hudba
Jedna z nej nej.....

Rozhledy z rozhledny Biskupská kupa

9. září 2011 v 11:21 Kouzelné pohledy
Stojíme-li na vrcholu rozhledny,vzdálenost horizontu kam můžeme ještě krajinu pozorovat ( ve směru polské nížiny) je 108 km.
Být chvíli jako pták.....
Pohled na Zlaté Hory

Rozhledna Biskupská kupa

4. září 2011 v 18:23 Kouzelné pohledy
Za nádherného počasí 26. srpna 1898 bylo slavnostně zahájeno otevření rozhledny císaře Františka Josefa na Biskupské kupě.
Kamenná 18 metrů vysoká rozhledna,nejstarší v Jeseníkách.
Rozhled je opravdu nádherný....
pohled na Zlaté Hory

Dětská ozdravovna Edel

1. září 2011 v 22:14 Kouzelné pohledy
Před několika lety.....
Ahoj Rodino,
Předem mého dopisu vám posílám velkou pusu.Do Mirky se zamiloval jeden kluk z našeho pokoje.Nevadí že to je nadrany.Chodíme do kina to kino se jmenuje hleda se dům holubí.Tati přijeď zase v sobotu já brečet nebudu.A kdybych tam nebyl tak počkej jo.Na obálku nebo pohled napiště 9 jako družina tak já už musím končit tak ahoj
Po několika lety jsem zažil pocit,jaký jsem měl když jsem byl hodně malý,a šel s Corly do dětské ozdravovny v Zlatých Horách.I když je to nějaká doba,ta nezapomenutelná atmosféra zůstala....
Se mnou tady byl i můj talisman:-) a poznával to tady taky:-)
Tady jsem měl okna (horní)